Výlet do Českého ráje - Rovensko - 29.4.2010

Ve čtvrtek 29. dubna jsme vyjeli na výlet do Českého ráje. Do vlaku nás nastoupilo čtrnáct. Počasí nám přálo, byl skoro letní, prosluněný den. Vystoupili jsme v Borku a po trochu nepříjemném prvním úseku po silnici nás již čekala příroda. Les, krásná přírodní rezervace Borecké skály. Vystoupali jsme nad ně a našli krásnou louku na svačinu - výhledy přímo ukázkové. Z jedné strany les a skály, pod skálami ohrada s dvěma krásnými koňmi. Odtud jsme stále trochu stoupali lesními cestami, z několika krásných vyhlídek, z nichž byla nejhezčí ta pojmenovaná po básníku Čechovi, obdivovali panorama Trosek a také fotili. Nejvíce Luba a Jaruška.

Před Rovenskem nám David ukázal, kam jezdil často na dovolenou - chatu, která vyhořela a snad se opravuje. Když tam už malovali...

Ještě pár krásných chaloupek - a už jsme v Rovensku. Nejdříve jsme se šli podívat ke zvonici s obrácenými zvony a ke kostelu. Chvíli jsme si říkali, jak mohou zvonit, když jsou obrácené? Bohužel sezonu tu měli až od 30.května, takže jsme je nemohli vidět.

Krásné místo s lavičkami jsme využili k odpočinku. Teď to ale chtělo koupit nějaké ty pohledy a někam na kávičku či kofolu. Několik restaurací otevíralo až později odpoledne, ale na náměstí u radnice bylo otevřeno, dokonce tam bylo pěkné posezení venku. Pohledy na poště, takže spokojenost.

Cesta zpět utekla, jen z Turnova cestovalo hodně lidí. Tomu se však nemůžeme divit, komu by se nechtělo využít tak krásného dne?

 

 


Naším zřizovatelem je

 

Naše sociální služby jsou finančně podporovány z rozpočtu
Libereckého kraje 

Podpořeno z fondu solidarity EU - náprava povodňových škod,
srpen a září 2010 předmět:
Oprava elektroinstalace a čističky odpadních vod.

Transformace DOZP je podpořena z projektu
č. CZ.1.04/3.1.03/87.00022